Červenec 2007

Matthew Fox - rozhovor

27. července 2007 v 21:41 ╚...:::Rozhovory:::...

Rozhovor: Matthew Fox - Nezabili Jacka!


Matthew Fox je v poslední době spíše znám jako Jack Shephard. Patří do týmu hlavních herců a spoustu scén točí právě s Evangeline Lilly, která byla časopisem Maxim nedávno zvolena jako druhá nejkrásnější žena na světě...
Matthew Fox vyrůstal na překrásném ranči a asi od svých šesti let byl velmi zdatným jezdcem. Jako skvělý fotbalový hráč a vynikající student odešel na prestižní univerzitu Ivy League University of Columbia v New Yorku, kde studoval ekonomii a zářil na sportovním poli.
Herectví si k tomu přibral zprvu jako svůj koníček, potom se z toho stala kariéra, když na šest let (byla to jeho první práce v televizi) zakotvil ve veleúspěšném a oceněném seriálu Party of Five (Správná Pětka). Role ho postupně dostala na stránky magazínu People, jako jednoho z jejich 50 nejkrásnějších lidí na světě. Je šťastně ženatý, má dvě malé děti a všichni žijí v idylickém domově na Hawaii.

VN: Díky čemu jste si uvědomil, že máte talent na hraní?

Matthew Fox: Z počátku jsem spíš tak nějak mířil k modelingu, ale nakonec jsem to odmítl ještě předtím, než se objevila lukrativnější možnost. Hledal jsem způsob, kterým bych prorazil ve škole. Dost tvrdě jsem studoval, zapojoval jsem se do sportovních aktivit, tak jsem začal dělat televizní reklamy, protože za ně platí hodinovou mzdu pokaždé, když je vysílají. Měl jsem s tím docela úspěch: Když jsem byl na Columbia tak jsem udělal asi dvě nebo tři reklamy.
V roce 1994, hrál v Party of Five roli Charlieho Salingera, jednoho z pěti sourozenců, kteří jsou odkázáni starat se sami o sebe po tom, co jejich rodiče zabil opilý řidič. Jeho první televizní role ho vystřelila na jeho cestu slávou, kdy se seriál vysílal šest let a byl velmi dobře přijat publikem.
"Samozřejmě, že vztah Jacka a Kate mám hrozně moc rád!"

VN: Jak jste si užil svou první roli?

Matthew Fox: Miloval jsem ji. Díval jsem se na to jako na jakýsi absolventský program: musel jsem se naučit o hraní ve filmu.
Byl jsem opravdu vděčný za to, že se můžu podílet na seriálu, který byl tak skvěle přijat a taky byl velice dobře napsaný, byl jsem skvěle placený, a měl jsem tu možnost dozrát a něco se jako herec naučit.

VN: Když Party of five skončilo, lidi očekávali, že budete první, kdo bude velkou hvězdou, ale vy jste z obrazovek okamžitě zmizel. Co se stalo?

Matthew Fox: Po těch šesti letech jsem měl fakt pocit, že potřebuju na chvíli vypadnout. Chtěl jsem nechat publikum, aby na mě zapomnělo jako na určitou postavu. Po celých šest let, jsem byl s lidmi v jejích obýváku jako Charlie Salinger, a měl jsem pocit, že už mě tak lidi berou, jako bych to byl opravdu já. Odjel jsem pryč, vzal jsem pár her v malých divadlech, což bylo úžasné. Pak sem se vrátil s něčím mnohem temnějším a ostřejším, naprosto vzdáleným od Party of Five.

VN: Ten nový seriál byl Haunted, krimi seriál s nadpřirozenými zápletkami, a spadal pod Fox. Jaké to pro vás bylo?

Matthew Fox: Byla to skvělá zkušenost, a jsem na to opravdu hrdý. Dělal jsem přesně to, co jsem chtěl. Jsem hodně vybíravý, co se týče toho, co chci dělat. Hodně věcí jsem odmítl než se naskytl Lost.

VN: Tak co bylo na Lost tak zvláštního? Co vás přimělo roli přijmout?

Matthew Fox: Bylo to jedno z mála setkání za celou mou kariéru, které jsem udělal bez toho, že bych si přečetl scénář. Bylo to velmi utajené, a nikdy neměl povoleno to číst. Takže jsem tam přišel jen s tím, že jsem věděl o Abramsovi, a doslova nic víc. Nikdy jsem do ničeho nešel tak naslepo. Během našeho setkání jsem měl pocit, že mě skutečně vidí jako Jacka Shepharda. Řekl jsem na to "No to je bezva, ale já vůbec nevím, kdo je Jack Shephard."
Usadil mě a hned mi podal scénář. Snažil jsem se ho přečíst, ale každých 20 minut vběhl do místnosti a pořád se ptal, jestli se mi to líbí. Tak jsem řekl "Fakt jsem se do toho zamiloval, ale musíš mě to nechat dočíst."

VN: Napomohl fakt, že v seriálu se jako postava zakoukáte do Evangeline Lilly, vašemu rozhodnutí přijmout?

Matthew Fox: Je rozhodně nádherná, a samozřejmě, že vztah Jacka a Kate mám hrozně moc rád!

VN: Podle všeho neměl mít život Jacka Shepharda moc dlouhé trvání, je to tak?

Matthew Fox: Měl nabudit publikum v pilotu, tak jak tomu bylo. Jack Shephard měl být takovou perspektivou a pak, najednou z ničeho nic ho chtěli v druhém aktu zabít. Ale po tom Abrams pustil první verzi svým nejvěrnějším přátelům a rodině a odezva byla něco jako "je to naprosto úžasný, ale Jacka Shepharda prostě zabít nemůžeš!!."

Kate Austen- Životopis

27. července 2007 v 21:22 | Miken |  ╠Kate Austen (Evangeline Lilly)
kate
Herec:
Evangeline Lily

Narozen(a):
1977

Kde bydlel(a):
Iowa, USA

Co dělal(a) dříve:
-

Proč cestoval(a) letadlem:
Jako vězeň byla převážena šerifem do americké věznice

Kde v letadle seděl(a):
27H
Životopis
Bývalý voják Sam Austen je sice otcem Kate, ale jejím biologickým otcem je zcela jiný člověk jménem Wayne. Když se k němu její matka posléze vrátila a on jí ubližoval, rozhodla se Kate pomstít a Wayna zabila. Od té doby jí začíná pronásledovat federální šerif, na dlouholeté honičce stačila Kate přijít o svého nejbližšího přítele z dětství, Thomase a také o manžela Kevina, se kterým nedokázala díky strachu z dopadení žít. Nakonec byla chycena šerifem v Austrálii, ten jí ze Sydney převážel zpět do USA.
Na ostrově
Na ostrově zpočátku Kate hodně přitahuje Jack, se kterým se snaží Kate stát lepším člověkem, přesto má hodně společného se Sawyerem - i on má za sebou neradostnou minulost. Kate se účastní většiny důležitých akcí spolu s Jackem, což jí také přivede posléze do zajetí Druhých. Zde se hodně sblíží se Sawyerem, přesto to nevypadá, že to bude definitivní.

Biografie

26. července 2007 v 15:18 ╠James "Sawyer" Ford (Josh Holloway)
Postava: James "Sawyer" Ford
Datum a místo narození: 20.7.1969, Kalifornie, USA
Biografie:
Joshua Lee Holloway se sice narodil 20. července 1969 v Kalifornii, jeho rodina se však brzy přestěhovala do zapadákova někde v Georgii. Cesta zpět mezi světla ramp trvala Joshovi přes třicet let a vedla přes tři bratry, sbírání mrtvých kuřat na farmě a zasekla se na dlouhá léta na modelingovém molu. Musel vzít zavděk pochybnými reklamami nebo nechat si nakopat zadek od Alicie Silverstone ve videoklipu Aerosmith - Cryin. Dnes ho zdobí titul jednoho z padesáti nejkrásnějších lidí světa (People 2005), přesto on sám s typicky Sawyerovskou pózou tvrdí, že seriál LOST mu přinesl akorát dlouhé vlasy a jižanský přízvuk, tedy dvou věcí, které nemá rád a snažil se jich dlouhá léta zbavit. Sám však musí uznat, že před tajemným ostrovem v televizi či filmu vymetal jen ty nejtmavější kouty.V jednom televizním rozhovoru poznamenal, že největším vynálezem lidstva byl podle něj destilovaný alkohol. Ostatně on sám je i známým milovníkem piva. "Mám i temné stránky, ale narozdíl od jiných umělců u mě nepřevládají," říká s nadsázkou. I dnes má dostatek času na svou manželku Yessicu a na své koníčky, kam patří třeba snowboard, moře na jachtě nebo motokros.
Filmy
2001 - Cold Heart
2002 - Mi Amigo
2002 - Sabretooth
2003 - Dr.Benny
2007 - Command & Conquer: Tiberium Wars
2007 - Whisper

Biografie

24. července 2007 v 14:52 ╠Jack Shephard (Matthew Fox)
Matthew Fox
( 14.7. 1966 , Abington-Pensylvánie, USA)
Osobní život
Matthew se narodil v Pensylvánii, ale vyrost ve městě Crowheart ve Wyomingu, kde jeho otec Francis G. Fox pracoval na své farmě jako geolog.Jeho matka Loretta B. Eagono byla učitelka.Svého otce
popsal Matthew jako tvrdého muže, který vychoval své tři syny
(Matt je prostředním z nich) s pevnou a zřetelnou disciplínou.Francis prý nenáviděl televizi a proto do Matthewových 15 narozenich žádnou ani neměly.Na jejich farmě vedl poměrně divoký život, už ve svých 12 letech pil alkohol, poté přišlo na řadu žvýkání tabáku.Připustil také, že netrvalo dlouho a začal kouřit marihuanu.Při vyrůstání blízko indiánské rezervace patřil mezi menšinu, protože když chodil na střední školu byl tam jediný běloch mezi indiány a proto dostal přesdívku ,,Whitey,,. Hrál univerzitní košíkovou.Po dokončení studií následoval klasifikační rok v deerfield academy, prestižní škole s internátem.Matthew řekl, že v něm stále zůstalo divoké chování na které byl zvyklý z domova a tak nosil kovbojské boty a stále žvýkal tabák.také hrál fotbal pro Deerfieldův tým, který mu vydělal pozvání na Columbijskou Univerzitu.Tam se poprvé setkal se svou současnou manželkou margheritou Ronchi, která bývala italskou modelkou.Mají spolu dvě děti Byrona a Kylie.Krátce po promoci z Columbijské univerzity se stěhuje do Hollywoodu, kde začíná svou novou část života....
Povolání
Vě věku 25 let udělal debut na epizodě ,,Wings,,.Ten samý rok pracoval také na dramatické sérii ,,Freshman Dorm,,.Následoval debut v ,,My Boyfriends Back (1993).V roce 1994 se objevil jako nejstarší z pěti sourozenců,kteří ztratili oba rodiče při dopravní nehodě v seriálu ,,Party Of Five,, kde hrál Charlieho Salingera.Tím se dostal do podvědomí mnoha diváků na celém světě.V roce 1996 byl jmenován jedním z ,,50 nejkrásnějších lidí světa,,.Po šesti řadách seriálu ,,Party Of Five,, hrál v dalších televizních sériích ,,Haunted,,.Od září roku 2004, hraje roli Dr.Jacka Shepharda v seriálu Lost.Přestěhoval se na Havaj a po práci na ,,Lost,, byl nominován na Zlatých Globech na nej. herce v seriálu.Vyhrál v r.2005 na satellite Awards a roku 2006 Screen Actors Guild Awards pro vyjímečný herecký výkon.
2. prosince 2006 hostil ,,Saturday Night Live,, s hudebními hosty.Následoval film ,,We Are Marshall,, je to sportovní drama kde hraje hlavní roli společně s Matthewem McConaugheyem.V tomto roce se chystá natočit thriller ,,Vantage Point,,.
Z: http://www.matthew-fox.estranky.cz

James "Sawyer" Ford - Životopis

24. července 2007 v 14:45 ╠James "Sawyer" Ford (Josh Holloway)
sawyer
Herec:
Josh Holloway

Narozen(a):
1969

Kde bydlel(a):
Knoxville, USA

Co dělal(a) dříve:
Univerzální podfukář

Proč cestoval(a) letadlem:
Po sérii překročení zákona byl oficiálně vyhoštěn z Austrálie

Kde v letadle seděl(a):
-

Životopis
Když byl James ještě malý, člověk s přezdívkou Sawyer podvedl jeho rodiče, což vedlo posléze ke smrti obou jeho rodičů. James převzal jeho přezdívku a od té doby se (marně) snaží nalézt tohoto muže, aby ho zabil. Spáchal několik větších či menších podvodů, u jednoho z nich už málem najde skutečného Sawyera. Cestuje proto do Austrálie, aby ho zabil - jenže až po zastřelení zjišťuje, že zabil nevinného člověka. Jeho obchodní partner ho pouze zneužil na špinavou práci, skutečný Sawyer je někdo jiný.
Na ostrově
Patří na ostrově především díky svému sobeckému chování k nejméně oblíbeným. Neustále trousí posměšné hlášky a shromažďuje u sebe různé věci z trosek letadla. Největší události, které se Sawyer na ostrově účastnil, byla stavba voru a jeho následná plavba. Poté, co Druzí unesli Walta a zapálili vor, byl Sawyer postřelen a společně s dalšími zadržován druhou partou přeživších. Tam se nejvíce sblížil s Anou-Lucií, která se s ním (ovšem čistě pragmaticky) vyspala, Sawyer je zároveň přitahován Kate. Během únosu ze strany Druhých se Sawyer a Kate sblíží, společně potom z jejich zajetí díky Jackovi utíkají. Na ostrově také Sawyer má příležitost vyrovnat se skutečným Sawyerem, kterým je Lockův otec, Anthony Cooper.

John Locke - Životopis

24. července 2007 v 14:42 ╠John Locke (Terry O´Qiunn)
locke
Herec:
Terry O´Quinn

Narozen(a):
1956

Kde bydlel(a):
Tustin, USA

Co dělal(a) dříve:
Regionální vedoucí v továrně na krabice (kterou vlastní Hurley)

Proč cestoval(a) letadlem:
V Austrálii byl na poznávací dovolené

Kde v letadle seděl(a):
24D
Životopis
Locke poznal své rodiče až ve velice pokročilém věku. Jenže jeho otec ho vyhledal jen proto, aby od něj získal ledvinu - ihned po transplantaci ho opustí. Locke je od tohoto incidentu velice nedůvěřivý a hledáním otce zničí všechny vztahy okolo sebe, při poslední konfrontaci s ním ho jeho otec vyhodí z okna. Locke přežije, ale je upoután na vozík. Získá místo v továrně, kterou vlastní Hurley, jeho novým životním cílem jsou hry a dobrodružství, proto se také chystá na velkou výpravu do Austrálie.
Na ostrově
Přestože strávil poslední čtyři roky před havárii na vozíku, na ostrově se mu zázračně vrátila schopnost opět chodit. Locke věří, že je jeho osudem zůstat na ostrově a způsobuje tak některé "nehody". Zpočátku vystupuje na ostrově nenápadně, pozornosti si zaslouží až když se vypraví na lov kanců. Imponují také jeho stopařské schopnosti, při jedné z výprav objeví společně s Boonem poklop. Neúspěšně se ho snaží společně otevřít, události okolo vedou až ke smrtelnému zranění Boona. Po otevření poklopu se uchýlí k počítači, snažící se nalézt smysl v zadávání čísel, když ale nevidí výsledek, přestane a způsobí tak elektromagnetický výbuch. Na ostrově zažil také setkání s monstrem. Sblížil se také s Druhými a na ostrově znovu potkal svého otce. Nabídku stát se jedním z Druhým ale napoprvé nevyužil, protože nedokázal svého otce zabít. To udělal až Sawyer. Ben poté ukáže Lockovi Jacoba a protože ho Locke slyší, Ben ho postřelí. Locke se málem zabije, ale pomůže mu Walt. Locke za každou cenu nechce z ostrova a proto zabíjí i Naomi...

Jack Shephard - Životopis

23. července 2007 v 22:56 ╠Jack Shephard (Matthew Fox)
jack
Herec:
Matthew Fox

Narozen(a):
1969

Kde bydlel(a):
Boston, USA

Co dělal(a) dříve:
Chirurg v nemocnici Svatého Šebestiána

Proč cestoval(a) letadlem:
Vracel se s tělem otce, který zemřel v Austrálii

Kde v letadle seděl(a):
23A/23C
Životopis
V reálném životě je chirurgem v Nemocnici Svatého Šebestiána, kde pracoval společně se svým otcem. S ním ale neměl ke konci příliš dobrý vztah, jeho otec se od rodiny oddělil a odjel do Austrálie (tam jak se ukázalo žije Jackova nevlastní sestra - Claire), kde posléze zemřel. Jack cestoval ze Sydney proto, aby přivezl jeho tělo zpět do USA. Jack byl jednou ženatý, vzal si pacientku jménem Sarah, kterou po těžké nehodě zachránil od trvalé invalidity. Manželství ale nevyšlo, Jack se dlouho potloukal životem a díky jedné epizodě už si nikdy nenašel blízký vztah k ženám.
Na ostrově
Jack je nepopsatelný vůdce všech přeživších, především díky tomu, že ihned po havárii začal všechny ošetřovat, na ostrově působí také jeho nesobecká autorita, kdy se snaží pomáhat všem stejně. Je přitahován Kate, přesto se kromě jednoho polibku nikdy více nesblížili. Jack se účastnil všech hlavních událostí, ať už to bylo otevření poklopu, cesty na území Druhých nebo následného únosu ze strany Druhých. Po svém zajetí souhlasí, že bude operovat Bena, především díky tomu, že viděl Kate společně se Sawyerem. Nachází si tak pomalu ale jistě cestu k Juliet z tábora Druhých. Je hlavním strůjcem plánu na záchranu při vysílání signálu a to v době, kdy už mu lidé pomalu přestávali věřit.