6 zajimavostí ohledně Ztracených

16. srpna 2007 v 22:10 | Miken |  ╠...:::Zajímavosti:::...
1. Šéf ABC L. Braun dlouho nosil v hlavě geniální námět - příběh skupiny lidí, které dala dohromady náhoda a kteří musejí čelit neznámému ohrožení. S vývojem seriálu se začalo v lednu 2004, kdy Braun zadal svůj námět scénáristům.
2. Ztraceni měli ve Spojených státech premiéru 22. září 2004 a pro síť ABC byli největším seriálovým úspěchem od roku 1985. Pilotní epizoda byla nejdražší v dějinách televize. Stála 11 milionů dolarů, zatímco běžné epizody vyšly maximálně na 6 milionů dolarů.
3. Ztraceni nabízejí jedinečnou podívanou pro ty, kteří mají rádi přírodu. Natáčelo se na Havajském ostrově Oahu, konkrétně na pláži Mokuleia. Část prostředí je samozřejmě vybudována v ateliérech, ale exteriéry v mnoha epizodách převažují. Točilo se v Honolulu, Los Angeles, New Yorku, Iowě, Jižní Koreji, Iráku, Anglii a v Austrálii.
4. Ve spojených státech první a druhou řadu sledovalo v průměru téměř 19 milionů diváků - úspěch měl seriál i v dalších zemích, například Německu, Velké Británii, Francii nebo Itálii, kde dosáhl rovněž nadprůměrné sledovanosti. Třetí řada začala ve Spojených státech a v Kanadě 4. října.
5. Důležitou roli v seriálu hraje magie čísel - konkrétně jde o čísla 4, 8, 15, 16, 23 a 42, která se několikrát náhodně objeví v různých situacích: na dresech dětí při nástupu do letadla či na záhadném poklopu, který ztroskotanci objeví na ostrově.
6. Pozoruhodné je, že se v případě tohoto seriálu shodují, co se týče hodnocení, jak diváci, tak i kritika a odborná veřejnost. Už první řada byla doslova ověnčena cenami - získala nejen 2 Zlaté glóby, ale i 6 cen Emmy (televizní obdoba Oscarů)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama