Biografie

15. srpna 2007 v 20:49 |  ╠Sun Kwon (Yoon-jin Kim)
Yunjin Kim
yunjin-kim
V Koreji jí přezdívají "korejská Julia Roberts". A mají pravdu. Překrásná, inteligentní a velice slavná herečka je ve své rodné zemi, v jižní Koreji, kde žila do svých deseti let, opravdu velkou hvězdou. Narodila se v Soulu, ale spolu s rodinou se během jejího studia základní školy přestěhovali do Spojených států. Až tam se začala zajímat o herectví, a to už ve velmi ranném věku. V sedmé třídě vstoupila do dramatického kroužku a její první rolí byla ústřední postava ve školním představení My Fair Lady. To byl skutečně jen začátek. Hraní se jí natolik zalíbilo, že když skončila s povinnou školní docházkou, vzala si svých pár věcí a na vlastní pěst vyrazila do New Yorku, nejzalidněnějšího města na světě. Tam vstoupila na hereckou školu Fiorello H. LaGuardia High School of Music & Art and Performing Arts a získala svůj první diplom. První z mnoha, je třeba podotknout. Potom studovala London Academy of Performing Arts, a protože jí dvě vysoké herecké školy nestačily, přihlásila se ještě na další herecké kurzy na Bostonské univerzitě.
Pak už byl čas věnovat se herectví profesionálně, ale nějak se nemohla v USA pořádně odpíchnout. I se svými třemi vysokými hereckými školami se zmohla jenom na epizodní role v dopoledních amerických telenovelách, a hrála v několika divadelních hrách na broadwayských prknech.
Až v roce 1996 jí kontaktovali producenti z korejské televizní stanice, zda by si nechtěla zahrát v jejich televizním dramatickém seriálu A Gorgeous Vacation, který se natáčel v New Yorku. Přikývla a dobře udělala. "Ten seriál měl v Koreji úspěch a já se tam stala přes noc ohromnou hvězdou," vzpomíná Yoon-jin Kim (33). V USA jí tedy už nic nedrželo a vydala se zpátky do jižní Koreje, kde se narodila. A tam se také pořádně prosadila.
Objevila se v dalších dvou korejských seriálech, ale až v roce 1999 přišla její životní role. Ten film se jmenoval Shiri a byl to první jihokorejský film natáčený s velkým rozpočtem po rekonvalescenci tamní kinematografie. Akční drama v hollywoodském stylu, ale udržující si svou asijskou výjimečnost. Yoon-jin Kim získala hlavní roli. "Hrála jsem roli podobnou té v Brutální Nikitě," vzpomíná herečka. "Špionka ze severní Koreje, která se zamiluje do svého nepřítele. Hrála jsem prostě hodně drsnou holku s pistolema." Také byla pro svou roli dokonalou herečkou. Nejenže vypadá Yoon-jin Kim krásně a zranitelně, ale má i netušené schopnosti. Své pohybové schopnosti si vytrénovala dlouholetým provozováním baletu v Pekingské opeře a zejména je mistryní v několika bojových uměních jako tae kwon do či boj s mečem i beze zbraně.
Shiri byl hit v celé Asii a vydělal tam celkem víc peněz, než Titanic. Yoon-jin Kim byla v asijských zemích hvězdou netušených rozměrů. Za svou roli získala řadu cen, ohromné uznání a filmaři v Koreji se jenom tiše modlili, aby si jí nevšimli i za hranicemi a ona jim opět neutekla do USA. Ještě chvíli jim to trvalo. Než přišel osudný rok 2004, hrála ve spoustě dalších korejských filmů (za romantické drama Ardor si vysloužila další řadu ocenění), stala se mluvčí a hlavní modelkou kosmetické značky Kanebo a byla dokonce velvyslankyní dobré vůle Světového šampionátu ve fotbale 2002, který pořádalo Japonsko a Korea. V roce 2004 ale zkusila zajít na casting do seriálu Ztraceni. Zkoušela roli Kate, ale tvůrce seriálu J.J. Abrams nebyl přesvědčen, že by se do ní hodila. Byl ovšem Yoon-jin Kim natolik ohromen, že jí vymyslel postavu úplně novou. Sun.
Teď už herečku znají všichni. I když možná ne podle jména, ale jako "korejskou Julii Roberts" si jí jistě zapamatuje každý. Přesto věřte nevěřte, nemá v současnosti žádného přítele. "Lidi si myslí, že protože jsem herečka, mám někoho opravdu speciálního," říká s povzdechem. "Na herečky se všichni dívají jako na takové ty holky, co neustále obrážejí párty a mají ohromnou spoustu kamarádů, ale to vůbec není pravda. Když je třeba udělat první krok, vždycky čekám na toho chlapa. Je to jeho práce. Chlapi už nejsou tak agresivní, jak bývali za doby mojí mamky. Flirtování, první rande, první polibek - tak to má chodit." Yoon-jin Kim ani nepotřebuje pár drinků, aby se uvolnila. "Se mnou je to snadné. Nemusím se opíjet, abych vyskočila na pódium a začala zpívat karaoke." A jak jí může chlap ulovit? Pronásledovat ji. "Když někoho milujete, vezměte si 100 dní volna a pronásledujte jí. Každý večer v devět jí volejte. I když ze začátku bude odmítat a nebude se s vámi chtít bavit. Přesto už v devět bude sledovat telefon, jestli jí zase zavoláte."
Svět už si jí všiml, v časopisu Maxim byla dokonce mezi stovkou nejkrásnějších žen světa. "Byla jsem na 98 místě, těsně před Jennifer Aniston. Hrozně mě to překvapilo... ale stejně bych se ráda pohnula na trošku vyšší pozici." To by rozhodně měla.
FILMOGRAFIE - VÝBĚR
1998 - Beatiful Vacation
1999 - Swiri
2000 - Danjeogbiyeonsu/Gingko Bed 2
2001 - Rush!
2002 - Iron Palm
2002 - Yesterday
2002 - Milae
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama